Ante a campaña de colecta de fondos iniciada pola organización Hogar Social Madrid en Galiza: "¡Fascistas, non sodes benvidos!"

20/10/2017

Ante a campaña de colecta de fondos iniciada pola organización Hogar Social Madrid, tralos terribles acontecementos vividos en Galiza nestes ultimos días, para traer "axuda humanitaria" só as afectadas españolas, un grupo de traballadores forestais decidimos enviar un comunicado á prensa mostrando a nosa máis sentida repulsa a toda actividade de caracter racista que esta organización realice, e concretamente neste contexto na nosa terra.

Ás 19.30 de onte, fixemos público o comunicado acompañado dun enlace a un documento de recollida de sinaturas con plazo ata as 00.30 de hoxe.
 
Un total de 1400 persoas en pouco máis de 3 horas, asinaron a favor do comunicado, entre elas destacando ás 41 traballadoras en servizos de extincion, presidentes de comunidades de montes, 26 organizacións, asociacións e colectivos culturais, 30 cargos públicos e veciñas afectadas.
Cartel difundido por el grupo fascista Hogar Social Madrid

FASCISTAS, NON SODES BENVIDOS!

O pobo galego organizado e os profesionais e voluntarios dos servizos de extinción rexeitamos rotundamente a axuda ofrecida polo colectivo de carácter fascista e neonazi Hogar Social Madrid.

Hogar Social Madrid é un coñecido colectivo de ultra-dereita que se dedica a difundir o seu discurso fascista, xenófobo e de odio aos máis pobres disfrazándoo de falsa solidariedade, e non estamos dispostas a que a traxedia vivida polo noso pobo nos pasados días lle sirva a esta calaña como escusa para tan miserables fins. Galiza é unha terra acolledora e fraternal, e quen sementa odio nas nosas rúas e agrede ás nosas irmás e irmáns pola súa etnia, pola súa situación socioeconómica ou polo seu compromiso antifascista, non é benvido na nosa terra.

Non é crible que aqueles que organizan recollidas de alimentos “sólo para españoles”, os que fai uns días se manifestaban xunto cos responsables políticos deste desastre para negar os dereitos culturais e o dereito de autodeterminación dos pobos do Estado, ou os que ondean simboloxía fascista e defenden abertamente un discurso xenófobo, teñan unha intención sinceira e desinteresada de axudar ao pobo galego. Un pobo diverso e de procedencias moi diferentes, feito do cal nos sentimos profundamente orgullosas, e onde o descurso de quen pensa que o valor da vida é diferente segundo a cor da nosa pel, non ten cabida.

Por estes motivos, as abaixo asinantes esixímoslles aos nazis de Hogar Social Madrid que non poñan un pé no noso país co fin de aproveitar a dor da nosa xente para sementar odio e división.

NON É SOLIDARIEDADE, É FASCISMO! NAZIS, NON SODES BENVIDOS!

-

Sinaturas

Traballadores e profesionais do ámbito forestal e representantes das comunidades de Montes:

  1. Alexandre Quintas Martínez – Xefe de Brigada en Carballeda de Avia

  2. Guillermo Rodríguez Álvarez – Xefe de Brigada en Carballeda de Avia

  3. Juan Manuel Carrera González – Xefe de Brigada en Xunqueira de Espadañedo

  4. Teodoro González Villamarín – Xefe de Brigada en A Gudiña

  5. Pedro del Río Valeiras – Xefe de Brigada de SEAGA

  6. Xosé Anxo Sánchez – Xefe de Brigada SPDCIF

  7. Miguel Fernández – Xefe de Brigada

  8. Genaro Rodríguez Díaz – Brigadista no Concello de Melón

  9. Ibam Losada Dorado – Brigadista Distrito III

  10. Óscar Bieito Allo – Brigadista

  11. Santiago Davila – Peón Forestal

  12. Tamara Blanco – Peón Forestal

  13. Sandra Pampillón Villadangos – Peón Forestal

  14. Diego Parada Mondelo – Bombeiro Forestal

  15. Xabier Villar Bello – Bombeiro

  16. José Luís Nogueira Campos – Condutor Motobomba

  17. Manolo Cabeza – Condutor de Motobomba

  18. Julio Gil Rúa – Condutor Autobomba Distrito XV

  19. Sergio Alfaya Núñez – Capataz Forestal

  20. Ismael Manzanedo Escarda – Traballador Forestal

  21. Iván Quintana López – Axente Forestal

  22. Iago García González – Axente Forestal

  23. Juan José Gómez Gómez – Presidente da Comunidade de Montes de Santirso

  24. Mario Afonso Nozeda – Presidente de Comunidade de Montes de Cea

  25. Alexandre Cendón González – Presidente da Comunidade de Montes de Santiago de Covelo

  26. Álvaro Franco Silva – Presidente da Comunidade de Montes de Paredes

  27. Diego Amoedo Martínez – Técnico Forestal

  28. Borxa Mexuto Rei – Enxeñeiro Forestal

  29. Óscar Vilariño Ramos – Enxeñeiro Forestal

  30. Alberto López Amoedo – Enxeñeiro Forestal

  31. Carlos Outeiro Baamonte – Enxeñeiro Forestal

  32. Carolina Porto Paderne – Enxeñeira de Montes

  33. José A. Portos – Enxeñeiro de Montes

  34. Eva Sánchez Collazo – Enxeñeira Técnica Forestal

  35. Rubén Vidal Regueiro – Enxeñeiro Forestal

  36. Ángel Manuel Rodríguez Magide – AVPC de Parada de Sil e E.T. Agrónomo

  37. Uxía Garcés Ojea – Enxeñeira Técnica Agrícola

  38. Amalia Vicente Álvarez – Enxeñeira Agrícola

  39. Elena Martínez Cabrera – Investigadora sobre eucaliptización

  40. Adán Solla Canda – Técnico Paisaxista

  41. Eva María Dosil Vieites – Inventario Forestal Nacional

Organizacións, colectivos e movementos sociais e culturais:

  1. Vamos!

  2. Stop Desafiuzamentos Ourense

  3. A.D.A.R.S.O (Asociación para o Desenvolvemento e Análise da Ribeira Sacra Ourensá)

  4. Coletivo TransGaliza

  5. Asociación Cultural Xebra! (Burela)

  6. Plataforma en Defensa da Ría de Sada e Betanzos

  7. Colectivo Veciñal Chao Grande (O Freixo, Vigo)

  8. A Horta da Avoa - Comercio de Cercanía

  9. Asociación Cultural Xiria

  10. Asociación Festival das Brétemas (Ponte Areas)

  11. Dakidarría – Grupo de Música

  12. Mulheres Nacionalistas Galegas

  13. A Casa Colorida – Espazo comunitario de dinamización social e cultural (Nigrán)

  14. Asociación de Veciños Amigos de Montederramo

  15. Asociación Gabinete Caligráfico MBC

  16. Xerpo Cultural – Produtora Teatral

  17. Bátega – Organización Xuvenil

  18. Asemblea de Carral

  19. Colectivo Terra

  20. Peña Celtista Caco Vello

  21. Asociación Cultural Bieito Fandiño

  22. Briga – Organización xuvenil da esquerda independentista

  23. Local Social Faísca de Vigo

  24. Co-mando Ghichas – Colectivo de Acción en Concienciación Social (Valmiñor)

  25. Irmandade Druídica Galega

  26. Xuventude Comunista

 

Veciños/as, voluntarios/as e afectados/as:

  1. Zenaida Reboreda Martínez – Veciña afectada polo lume

  2. Daniel Blanco Chapela – Veciño afectado

  3. Seve Romero – Veciño afectado

  4. Fátima Fernández Fernández – Afectada polo lumen en O Ribeiro

  5. Felix Rodriguez – Afectado

  6. Víctor López – Veciño afectado

  7. Ester Troncoso Blanco – Veciña de Vigo, familiar de afectados graves

  8. Ánxela Alonso Barbeitos – Veciña de As Neves

  9. Sabela Rodríguez Vázquez – Veciña de Parada do Sil

  10. Abraham Balbino González – Veciño de Ourense

  11. Miguel Paz Cabo

  12. Concepción Abellán Carretero

  13. Mónica Camaño – Actriz

  14. Jasper – Músico do grupo NAO e mestre

  15. Raquel González – Veciña de Vigo

  16. Miguel Betés Figueiras

  17. Nelly Formoso Martínez

  18. María José Álvarez López – Veciña de Vigo

  19. Uxía Alonso Crespo – Veciña de Cea

  20. Pablo Iglesias Valeiras – Veciño de A Merca

  21. Aldara Míguez González – Veciña de Ourense

  22. Roberto Pereira Cudeiro

  23. Miguel Castiñeira Comes – Veciño de Tui

  24. Miguel Lorenzo Rodríguez – Voluntario en Vigo

  25. Tomás Dalama Romero – Veciño de Ourense

  26. Jesús B. Rodríguez Prieto

  27. María Iglesias Valeiras

  28. Roberto Greciano Iglesias

  29. Andrea Barrera López – Veciña de A Coruña

  30. Marta Fernández

  31. Laura Pilato Rodríguez – Veciña de Vigo

  32. Paula López López

  33. Maiky José Duval Fernández – Veciño e voluntario en Ourense

  34. Pablo Magdalena Alonso – Veciño de Pontevedra

  35. Cristopher Carracedo Acebedo – Veciño de Ourense

  36. Pilar Fernández Conde – Sobriña de Bombeiro Forestal

  37. Sabela Fiuza Dosil

  38. Piero Perisic

  39. Lorena Lorenzo Lodeiro – Veciña de Vigo

  40. David Gutiérrez – Veciño de Vigo

  41. Julen López Iglesias

  42. Dolores Torrealba Beltrán

  43. Ivana Alonso Alonso

  44. Julia López García

  45. L. Fernando Riobó

  46. Xiana Rodríguez Canal – Voluntaria

  47. Soraya Cortés Vázquez – Veciña de Ourense

  48. Alexandre Lorenzo Sueiro

  49. Anxo Fernández Pombo

  50. Xosé Conde Suárez – Membro de Ríos Limpos e voluntario

  51. Asunción Camaño – Veciña do Morrazo

  52. Silvia F. G. – Veciña de Baiona

  53. Agustín Gallagher – Estudante

  54. Maikel Lorenzo Quintairos – Veciño de Ourense

  55. Mario Gómez Vázquez

  56. Manuel Iglesias – Veciño de Vigo

  57. Mar Chillón Camaño – Veciña de Cangas

  58. Estefanía Pérez Pardo – Veciña do Baixo Miño

  59. Iria Iglesias Fidalgo – Veciña de Vigo

  60. Lucía González Castro – Veciña de Salceda de Caselas

  61. Olalla Camano

  62. Adrián Carpintero Sánchez – Veciño de Vigo

  63. Santiago González Rodríguez

  64. Laura Bugalho Sánchez

  65. Valeria González Torres – Veciña de Vigo

  66. Desiree Bembibre Álvarez

  67. Marta Rivera – Veciña dos Ancares

  68. Sara Lorenzo Sueiro

  69. Alva Villanueva Vázquez

  70. Ánxela Mariño

  71. María Ángeles Álvarez Rodríguez

  72. Fausto Dommínguez Camaño – Veciño de Candeán

  73. María Armesto – Veciña do Morrazo

  74. Guillermo Vázquez

  75. Bráulio Amaro – Veciño de Vigo

  76. M. Dolores Olveira María – Veciña de Vigo

  77. Antía Corral Álvarez – Veciña de Vigo

  78. Melissa González

  79. Iván Olmos Ferreiro – Veciño de Xinzo da Limia

  80. Noelia Rodríguez Núñez

  81. Ana Suárez – Veciña de A Coruña

  82. Marinha Cavaleiro – Veciña de Vigo

  83. Irene González Seara – Veciña de Seixalvo

  84. Daniel Rey Portilla – Veciño de Vigo

  85. Bernardo Rodríguez Núñez – Veciño de Burela

  86. Deborah María López Martínez – Veciña de Vigo

  87. Lourdes Eiroa – Veciña de Vigo

  88. Carlos Rey Portilla – Veciño de Vigo

  89. Antonio Ricón Rodríguez

  90. Camilo Jartin

  91. Camilo Fortes Paio – Veciño de Gondomar

  92. Andrés del Valle Souto – Veciño de Compostela

  93. José Antonio Otero Rodríguez

  94. Gema Martínez-Seara Vázquez – Veciña de Coles

  95. Tamara Amaro Gómez – Veciña de Vigo

  96. Isabel Martínez-Risco Valdivieso – Veciña de A Coruña

  97. Paz Romai Castro

  98. María Victoria Martínez-Risco Alonso – Veciña de A Coruña

  99. Miguel Pérez Lorenzo – Profesor

  100. Miguel Anxo Abraira

  101. Iria González Escolar – Veciña de Cangas do Morrazo

  102. Carlos Ocaña Novoa

  103. Eva Sotelo

  104. Anxo Lema Saavedra – Veciño de Vedra

  105. Kevin Xoán Álvarez García

  106. Iolanda Galego Péres – Veciña de Vigo

  107. Juan Carlos Romay Iglesias

  108. Nieves Gallego Rey

  109. Inés Curros García

  110. Diego Vázquez Vázquez – Veciño de Ourense e Voluntario

  111. Cristian Mosquera Goce

  112. Luisa Cuevas Raposo – Veciña de Vigo

  113. José Manuel Montenegro Misa – Veciño de Fragoselo

  114. Casilda García Alfaro – Veciña de Cangas

  115. Martín Simón – Veciño de Ourense

  116. Odilo González Carnero

  117. José Manuel Caamaño Vázquez – Veciño de Lalín

  118. Alberto Zúñiga – Veciño de As Neves

  119. Daniel Lamelas Llanes

  120. Eduardo González Burdalo – Veciño de Os Ancares

  121. Cristina González Alonso

  122. Carlos Ferreira Carballo

  123. Helena Rodríguez Álvarez – Veciña de Ourense

  124. Manuel S. Franqueira

  125. Andrea Morales Marón – Veciña de Vigo

  126. Irene Barreiro Estévez – Veciña de Vigo

  127. Miriam Vivar Muñoz

  128. Javier Lagoa Navarrete

  129. Roi Serra Martínez

  130. Suso Lemos López – Veciño de Vigo

  131. Luisa Ocampo Pereira

  132. Clara Iglesias García

  133. Alejandro Cuevas Raposo

  134. Iria Polo Fernández

  135. Pepe Cabido Pérez – Veciño de Verín

  136. Ricardo Prieto Dehesa – Veciño de Cangas do Morrazo

  137. Sócrates Pérez de la Campa – Veciño de Vigo

  138. Elvira Iglesias Fernández – Vexiña de Vigo

  139. Luís Martínez Portela – Voluntario

  140. Paula Fraga Arias

  141. Manuel González Prieto

  142. Sabela Cavarcos Permui

  143. Berta María Godino Sánchez

  144. Cristina Abadín Cid

  145. Adriana Pardellas Abal – Veciña de Vigo

  146. Noelia Cortés Vázquez – Veciña de Montederramo

  147. Tano Guerra García – Veciño de A Picoña

  148. Beatriz López Rego – Veciña de Oleiros

  149. Marta Seoane Encinas

  150. Asunción Veloso Peaguda – Veciña de Moaña

  151. África Leira Sanmartín

  152. Manuel Fernández Maneiro

  153. Natalia Domínguez Galán

  154. Paula C. E. – Veciña de Vigo

  155. Sergio Tombilla Fernández – Labrego de Vigo

  156. Carmen Álvarez – Veciña de Vigo

  157. Cristina Caamaño Vilar

  158. Carlos Meijome Juiz – Veciño de Gondomar

  159. Nelson Alonso Alonso – Veciño de As Neves

  160. Pablo Vilariño Guntín – Veciño de O Ribeiro

  161. Almudena González González

  162. Sara Marchena – Veciña de Vigo

  163. Lucía Álvarez Vázquez

  164. María Xosé Mariño Abal

  165. Alexandre Pazos Noboa

  166. Serafina Abal Novo

  167. Irene González Ibáñez

  168. Julio A. Rodríguez – Mancomuneiro

  169. Patricia Porto Paderne – Veciña de Compostela

  170. Belinda Mariño Abal

  171. Martiño Suárez Fraga – Veciño de Teo

  172. Adrián Alonso Couso – Veciño de Covelo

  173. Asunción Vázquez Pérez – Veciña de Lugo

  174. Sara Fernández Murados

  175. Héctor Sánchez

  176. Simeón Contó Gavira – Veciño de Vigo

  177. Pablo Rodríguez Fernández – Mancomuneiro

  178. Saúl Oliveira

  179. Sonia Rodríguez Núñez – Veciña de Lugo

  180. Joám Peres Lourenço – Veciño de Compostela

  181. Xavier Aboi Pérez – Mancomuneiro

  182. Ignacio Paz García – Veciño de Mugardos

  183. María Albertina da Costa Miranda

  184. Juan Carlos Rey Piñeiro – Veciño de Mos

  185. Anxo Ferraces

  186. Manuela Rocío Sampayo David – Veciña de Ourense

  187. Mar Álvarez Fernández

  188. Vitor Villanueva Sánchez – Estudante de Ciencias Ambientais

  189. Carmen Paz Ocampo

  190. Natalia García Pazos

  191. Cesáreo Paz Carregal – Veciño de Mugardos

  192. Lucas Álvarez Gil – Veciño de As Neves

  193. Noelia Cachaza Díaz

  194. María Sánchez Rodríguez – Veciña de Vigo

  195. Raquel Amosa Tato – Veciña de Vigo

  196. Guillermo Orio Fernández – Veciño de Vigo

  197. Jorge Juan Rego Gárate – Veciño de Narón

  198. Eva Gómez Rodríguez – Veciña de Ourense

  199. Miguel Roig Varels – Veciño de Lugo

  200. Merce Mourenza Fernández – Veciña de Lugo

  201. Estela Gómez González

  202. Oscar García García – Recolector de Castañas

  203. Sara Uzal García – Veciña de Abegondo

  204. Alberto Rodríguez Álvarez

  205. Carlos Rodríguez Blanco – Veciño de Vigo

  206. Rebeca Martínez Gándara – Veciña de Vigo

  207. María Ángeles Cayón Colás – Veciña de Salceda

  208. Laura Abalde Pedrido – Veciña de Vigo

  209. Tareixa Pereiro García – Veciña de Fene

  210. Esteban Alonso Estévez – Veciño de Vigo

  211. Lorena Alonso Pinheiro – Veciña do Condado

  212. Diego Teis

  213. Aitor Ostolaza Aguirre

  214. Anxo Castro Eiras

  215. Cristina Pedrido Fernández – Veciña de Vigo

  216. Rosario Regueira Cereijo

  217. Álvaro Abalde Rial – Veciño de Vigo

  218. María Dolores García Ameneiro – Veciña de Mugardos

  219. Olaia Costas Parcero – Veciña de Nigrán

  220. Alejandra Piñeiro Costas

  221. Andrés Mariñas Delgado – Veciño de Os Ancares

  222. Silvia Díaz Iglesias

  223. Boris García Costas – Veciño de Rianxo

  224. Samuel Iglesias Fernández – Veciño de Ourense

  225. Oscar Gómes Crespo – Veciño de Vigo

  226. María Rúa Junquera – Xornalista

  227. Catuxa Parga Varela – Veciña de Cambre e voluntaria

  228. Noelia del Campo Díaz

  229. Cristian Troncoso Vila – Veciño de Vigo

  230. Iria Rodríguez Seixo

  231. Emilia Darriba Fernández

  232. Montserrat Sánchez Mancebo – Veciña de Compostela

  233. David Castro

  234. Anxo Castro Eiras

  235. Antía Alonso – Veciña de Vigo

  236. Paulo Bouzas Fernández – Veciño de Vigo

  237. Lola Ferreiro Díaz

  238. María Luz Canal Paz

  239. Laura Rivero – Veciña de Vigo

  240. María Pérez

  241. Carlos Garavato Vila-Verde – Veciño de Ordes

  242. Natalia Delgado Reverter – Veciña de Ourense

  243. Marola Mosquera Castro – Veciña de Ferrol

  244. Fernanda Pérez de la Campa

  245. Fran Ulloa Prado

  246. José Manuel Pastor Vázquez – Veciño de O Incio

  247. Oliva Rodríguez Valladares – Veciña de Ferrol

  248. Felisa Balboa Cardoso

  249. Inma Rodríguez Villar

  250. Lucía Flora López Pérez – Veciña de O Courel

  251. Paula Nogueiras – Veciña de Reiriz de Veiga

  252. Lara Castro Santos – Veciña de Pontevedra

  253. Samuel Domínguez Montes – Veciño de Ponteareas

  254. Luz Álvarez – Veciña de Salvaterra do Miño

  255. Raquel Mira Castillo – Veciña de Ourense

  256. Leonisa Rei Castro

  257. Sergio Míguez Bello

  258. Pilar Amaro Caamaño – Veciña de A Coruña

  259. Alexandre Pérez Gómez – Veciño de Poio

  260. Manuel González Fernández de Tejada – Veciño de Compostela

  261. Paula Brioso

  262. Miguel Campo Bangueses – Veciño de Teis (Vigo)

  263. Víctor Montenegro Guillán – Veciño de Gondomar

  264. Emma Costas Bastos – Veciña de Matamá

  265. Adolfo Corral Calviño

  266. Iria Fernández

  267. Rubén Salgado Curros – Veciño de Vigo

  268. Adrián Antonio – Veciño de Compostela

  269. Martiño Ponce

  270. Thais González Barcala – Veciña de Vigo

  271. Lorena Martínez – Veciña de Ponteareas

  272. Uxía Ocaña – Veciña de Vilagarcía de Arousa

  273. Teresa Fernández Vargas – Veciña de Fene

  274. Ricardo Charlin Rey – Veciño de Cambados

  275. Encarna Segade Lence – Veciña de Fene

  276. Xoán Bargiela Domínguez – Veciño de Salceda de Caselas

  277. María del Carmen Cagiao Rodríguez – Veciña de Pontecaldelas

  278. Inacio Prada – Veciño de Ourense

  279. Oliva Lema Martínez

  280. Sara Fernández

  281. José Luís Patiño

  282. María José Lamas Diz

  283. Alexandre Hemida González – Veciño de Ourense

  284. Rodrigo Álvarez – Voluntario de Protección Civil

  285. Gabriel Reigosa Centelles – Veciño de Nigrán

  286. Blanca Francés Rodríguez

  287. Zeltia Caínzos Rodríguez

  288. Ana Belén Bernárdez Martínez – Veciña de Tui

  289. Marta Charlín – Veciña de Cambados

  290. Natalia Martínez Fernández

  291. Javier Pasarín

  292. Andrea Baúlo Escudeiro

  293. Martiño Garrido Fagúndez

  294. Eugenio González Rodríguez – Veciño de Vigo

  295. Julia Pérez – Veciña de Vigo

  296. Javier Diz Casal

  297. Paula Figueroa Otero – Veciña de Vigo

  298. Isabel Fernández Sanjurjo – Veciña de Nigrán

  299. Víctor Vila López

  300. David Rodríguez López – Veciño de Sarria

  301. María Piñeiro Pérez

  302. David Piñeiro

  303. Emilio Españadero Paz – Veciño de A Coruña

  304. Rafael Oscoso

  305. Valentín García – Veciño de Fene

  306. Pilar Fernández Fernández – Veciña de Trabada

  307. Iago Palmeiro Cagiao – Veciño de Miño

  308. Victoria Pumar Carrón – Veciña de Agolada

  309. Antonio González Rodal

  310. Marta Loureiro Faro – Veciña de Vigo

  311. Carmen Jorge

  312. María José Castro Rodríguez – Veciña de Gondomar

  313. Sabela Iglesias Reviejo

  314. Antía Balseiro – Veciña de Viveiro

  315. Miguel Maciel Carneiro

  316. María Elena Jesús Rodríguez – Veciña de Ourense

  317. Carmen R. P. – Veciña de Vigo

  318. Agustín González Ferro

  319. Noel Fernández Vila – Veciño de Lugo

  320. Fiz Axeitos Hernández – Voluntario

  321. María Concepción Pérez – Veciña de Ourense

  322. Sabela Pérez Martín – Veciña de Ourense

  323. André Taboada Casteleiro

  324. Carlos Enríquez – Veciño de Xinzo da Limia

  325. Ricardo Estévez Abalde

  326. Adrián Amil – Veciño de Tomiño

  327. Nerea Conde Seguín – Veciña de Baños de Molgas

  328. Xoán Ignacio Taibo Arias

  329. Alexandre Alonso Carnicero

  330. Rubén Trapote – Veciño de Cambados

  331. Iria García Pérez

  332. Trini Pérez-Labaca Diz – Traballadora en As Neves

  333. José Antonio Sánchez

  334. Fina Lázaro Rodríguez – Veciña de Lugo

  335. David Otero Blanco – Xardineiro no CUVI e veciño de Vigo

  336. Alberto Vilas

  337. Rita Goizueta

  338. Rocío Castillo Pérez – Veciña de Vigo

  339. Iolanda Outeiro

  340. Elena Salgado Rodríguez – Veciña de Ourense

  341. Ana María Bazarra Leal – Veciña de A Coruña

  342. Alejandro Gutiérrez Curbeira – Veciño de Pontedeume

  343. Martín García Cordeiro – Mancomuneiro

  344. Adolfo Alvarellos Figueroa

  345. Estrela Gómez Viñas

  346. José Ángel López Otero – Mancomuneiro

  347. Sara Villar Aira – Veciña de Silleda

  348. Magdalena Fernández Requejo – Mariscadora

  349. Xosé Manuel Alonso Carballo – Veciño de Porto do Son

  350. María Belén Vasco López – Veciña de A Coruña

  351. Gabriel Dapena

  352. Andrea Venn González

  353. Iván Ponce Lago

  354. Manuel da Cal Vásques

  355. Marcos Ferradás

  356. Pilar Allegue

  357. Iria Calvelo Pumar – Veciña de Compostela

  358. Noelia Covelo

  359. Lorena Cuevas Buján – Veciña de Ferrol

  360. Rubén Yáñez García – Veciño da comarca de Trasancos

  361. Mar García – Veciña de Ferrol

  362. Loreto Reviejo Ares

  363. Javier Touriño Escariz

  364. Francisco A. Tajes – Veciño de Culleredo

  365. Susana López Gómez – Voluntaria

  366. Ángel José Miguel Frasquet – Voluntario

  367. Andrea R. Adega – Veciña de Ferrol

  368. Katia Senín González – Veciña de Boqueixón

  369. Katia Ferrín Iglesias

  370. Dolores Couso Fernández

  371. Samuel Bouzón

  372. Jorge Rodríguez Torres – Veciño de Vigo

  373. Ofelia Chicote de Miguel – Veciña de Sobredo

  374. Alejandro Rodríguez Núñez

  375. Rosa Martínez Vilas – Veciña de Vigo

  376. Pablo Sousa Cima – Veciño de Valadares

  377. Raquel Bello Vázquez – Veciña de A Coruña

  378. Carmen Beiro

  379. Noelia Outón Campos

  380. Paloma Rodríguez Gómez – Veciña de Poio

  381. Iván Armada Álvarez – Veciño de Vigo

  382. Teresa Pin Díaz

  383. Marta Ferreiro – Veciña de A Coruña

  384. Camilo Besada Vázquez – Veciño de Poio

  385. José Ángel Ibáñez Paz

  386. Marta Rodríguez Zúñiga

  387. Miguel Cimas Pita – Veciño de Vigo

  388. Carme Freire

  389. Juan José Ramilo Lorenzo – Veciño de Mos

  390. Alejandro Tesouro Fernández – Veciño de Vigo

  391. Aarón Ibarra Rodríguez – Veciño de Ourense

  392. Ana Méndez

  393. Miguel Sanas Soneira – Veciño de Compostela

  394. Nicolasa Castro Monteiro

  395. Pablo Gómez Rodríguez – Veciño de Montederramo

  396. Inácio Tielas Travaleda

  397. Rubén Pérez Álvarez – Veciño de Lobios

  398. Sabela Taboada – Veciña de A Coruña

  399. Anabel Varela – Veciña de Compostela

  400. Natalia Veiga Galindo

  401. Sandra Romero Martínez – Veciña de Vigo

  402. Manuel Zabala Iglesias – Traballador da Recollida do Lixo en Vigo

  403. Roberto Mera – Mancomuneiro

  404. Alejandro Pérez

  405. Beti Vázquez – Veciña de O Carballiño

  406. Laura Regueira Ríos – Veciña de Pontevedra

  407. Miguel Solla – Veciño de Moaña

  408. Cristina Amor Faya

  409. Olaia Viétes Rodríguez – Veciña de Vigo

  410. Judit González Gamallo – Veciña de O Courel

  411. Beatriz de Labra Álvarez

  412. Ignacio Álvarez Martínez – Exbrigadista e voluntrio

  413. Javier Alexandre Morgadas Leíros – Veciño de Vigo

  414. Belén Mosquera Antúnez – Veciña de Entrimo

  415. Suso Bello Río – Veciño de Vigo

  416. Óscar García Parada – Veciño de Pontevedra

  417. Ágatha González Márquez

  418. Pedro Monroy

  419. Fernando Rey González – Veciño de Salceda de Caselas

  420. J. José Romero Durán

  421. Nuria Kolb

  422. José Manuel Souto Lamas – Veciño de Valdoviño

  423. Noemi Santamaría Estévez

  424. Asunción Pie Balaguer

  425. Carlos López Álvarez

  426. Hugo García Fernández – Veciño de Vigo

  427. Ana Veira Mestra

  428. Beatriz Corredoira – Veciña de Fene

  429. Xoán Amós Gómez Pérez

  430. Jacobo Troncoso Blanco – Veciño de Mondariz

  431. Cristina López Souto – Veciña de Ferrol

  432. Ángeles Carballo Iglesias – Veciña de Mondariz

  433. Jonathan García González – Veciño de Vigo

  434. Ruth Deaño Álvarez

  435. Beatriz Ferro Gallego

  436. Ana González González – Veciña de O Incio

  437. Julio César Ares Oitavén

  438. Gaila Fernández Mariño – Veciña de Cangas do Morrazo

  439. Adriana del Río Miranda – Veciña de Vigo

  440. Pía Outeiriño

  441. Juan Carlos Feijóo Domínguez – Veciño de Mondariz

  442. Jorge Otero Amil – Veciño de Ponteareas

  443. Josefa Barreiro García

  444. Cristina Braña – Veciña de Teis (Vigo)

  445. Elena Salgado – Veciña de Ourense

  446. Chechu Soutullo

  447. María Soledad Rodríguez – Veciña de Vigo

  448. Sabela Bóveda – Veciña de Ourense

  449. Ana Isabel González Fontela

  450. Henar Alonso

  451. Ricardo González Rivas – Veciño de A Coruña

  452. Damián Rodríguez González

  453. Marta González Arias – Veciña de Pontevedra

  454. María Margarido Basadre

  455. Jesús Fernández Barreiro – Biólogo e veciño de Cangas

  456. Víctor Díaz Rafels – Veciño de Sarria

  457. Antonia Martínez Díaz – Veciña de Valdoviño

  458. Elvira Moroño

  459. Javier Boado Aguinaga – Veciño de Vigo

  460. Cristina de Moura

  461. Ana Isabel Folgueira Saavedra

  462. Eduardo González Solleiro – Veciño de Tui

  463. Eitania Canté Nogueira – Veciña de Tui

  464. Juan Carlos Rodríguez Torres – Mancomuneiro

  465. Rosalía Crotizas Leira – Veciña de Neda

  466. José Cadaveira – Veciño de Compostela

  467. Christian Puentes Nieto – Veciño de As Pontes

  468. Ester Pérez – Veciña de Navia

  469. Javier Martínez Rodríguez – Veciño de Vigo

  470. Marta Varela Fernández

  471. Xabier Burgeiro Alonso

  472. Helena Marcet Rodríguez – Veciña de Compostela

  473. Elena Barreiro Pazos – Veciña de Ourense

  474. Andrea López Álvarez

  475. Julia Toucedo Vila – Veciña de Vigo

  476. Manuel Quirós Valverde – Veciño de Nigrán

  477. Laura Santiso Castillo

  478. Karina Bouzada González

  479. Alejo Fernández Caballi

  480. Antón Espiñeira

  481. Ana María Pérez Rico – Veciña de Ares

  482. Iolanda Otero Barroso – Veciña de O Irixo

  483. Nacho Tabarés Jiménez

  484. Natalia Fernández Rodrigo

  485. Diego Méndez Lamas – Veciño de Vigo

  486. Francisco José Picado Vázquez

  487. José Goicoa Otero – Veciño de Vigo

  488. Manuel Lago Alonso – Veciño de O Porriño

  489. Valentín Pereira Mouriño

  490. Roberto Costas Costas

  491. María Jesús Vázquez Piñeiro

  492. Borja Fernández Rodrigo

  493. Arturo Rúa Toucedo – Veciño de Vigo

  494. Mauro Álvarez Cortés – Labrego

  495. Javier Dopico López

  496. Adriana Pérez Villanueva

  497. Tania Fernández Antonio – Veciña de Vigo

  498. Gloria Sande da Costa

  499. Sara Muñiz Lafuente

  500. Aida Maside Gil

  501. Camilo Vila – Veciño de Xinzo da Limia

  502. Adrián Pernas Lamas

  503. Iria García Martínez – Veciña de Fene

  504. Aia Prego Rey

  505. Emilio Romero – Veciño de Cabanas

  506. Iago González Izquierdo

  507. Ascensión Sánchez Torres

  508. Tamara Nayr

  509. Emilio Romero Suárez – Veciño de Cabanas

  510. Amalia Souto Martínez – Veciña de Narón

  511. Verónica Hermida García

  512. Diego Pérez Castro – Veciño de Brión

  513. María Fernández

  514. Maria Xosé Rodeiro – Veciña de Cabanas

  515. Eva González Pérez

  516. Roberto Rivas España

  517. Damián Vázquez Rodríguez – Veciño de Carral

  518. María Díaz Carrera

  519. Breogán Riobóo Lois – Veciño de Barbadás

  520. Milagros Abal Lemos

  521. Sara Martínez – Veciña de A Coruña

  522. Axel Portas Murgioni – Veciño de O Hío

  523. Miguel Leirós Nieves – Veciño de Vigo

  524. Alicia Míguez Cid

  525. Marta Ortiz Ropero

  526. Nieves Escarda López

  527. Ángeles Bouzas Rodríguez

  528. Martín Ramos Botana

  529. Sheila Rodríguez – Veciña de Vigo

  530. Catarina Cosque Pazos – Veciña de Marín

  531. Ramón José Rodríguez

  532. Miguel Rodríguez de Dios

  533. Iria Comesaña Santomé – Veciña de Vigo

  534. Cristovo Vidal Fernández – Veciño de Vigo

  535. Marina Soto Gestal

  536. José Manuel Cueto Gutiérrez

  537. Eva María Iglesias Domínguez

  538. Alba Incio

  539. Lola Rodríguez – Voluntaria

  540. Marta Segovia Tenorio – Veciña de Compostela

  541. Jesús Ángel Manzanedo Escarda

  542. Agustín Rodríguez

  543. Mari Carmen Vaqueiro Álvarez

  544. David Blanco Canal – Veciño de Ourense

  545. Adrián Delgado

  546. André Portela Iglesias – Veciño de A Coruña

  547. Alejandro Mouriño Sartal

  548. Juana López Gómez

  549. Francisco Javier Jiménez – Veciño de Vigo

  550. Elías González López – Veciño de Ponteareas

  551. Alberto Fidalgo Castro

  552. Beatriz Lorente

  553. Sara Iglesias

  554. Gabriela Gómez – Veciña de Ourense

  555. David Touceda Vázquez – Veciño de Caldas de Reis

  556. Vanesa Salinero dos Santos – Veciña de Arcos (Ponteareas)

  557. Saúl Melón Sánchez

  558. Adrián Chao Martínez – Estudante

  559. Tereixa Mariña Lourido Giráldez – Veciña de Mos

  560. Sara Ferreiro González

  561. Segio Chao Martínez – Estudante

  562. Jéssica Rodríguez Pérez – Veciña de Gondomar

  563. Juana Miranda Olveira

  564. Antonio Álvarez Comesaña – Veciño de Coruxo (Vigo)

  565. Emma Costas Pérez

  566. Remíxio Pazos Martínez – Veciño de Cervo

  567. Diego Vázquez García

  568. Olalla Liñares – Veciña de Negreira

  569. Baldomero Iglesias Dobarrio

  570. Silvia Q. Rivera – Veciña de Vigo

  571. Luz Galocha

  572. Catalina Ubeira

  573. Anxos Galocha

  574. María Velo Pérez – Veciña de Currás de Abaixo

  575. Silvia Martín

  576. María Seivane

  577. Adrián Sanjuan Vilariño

  578. Javier Pérez Eleuterio – Veciño de Covelo

  579. Rocío Candales Romeo – Veciña de Compostela

  580. Juan Vicente González Losada – Veciño de Vilariño de Conso

  581. Pedro García

  582. Iago Ramilo Oya – Veciño de O Porriño

  583. Manolo do Val – Músico

  584. Lina Lagos López

  585. Lucía García

  586. Alejandro Curra Otero

  587. Rosalía Quiroga – Veciña de O Baixo Miño

  588. Verónica Márquez Salazar – Veciña de Baiona

  589. Sergio Prieto – Veciño de Abadín

  590. María Vicotria Vázquez Castro – Veciña de Bascuas (Lugo)

  591. Andrea Ojeda – Veciña de A Coruña

  592. Gladys Afonso Lobato

  593. Miriam Corral – Veciña de Vigo

  594. Pablo Valiño Bouzas

  595. María Jesús Piñeiro Baliño – Veciña de Cangas do Morrazo

  596. Sergio Barrera Cabodevila – Veciño da Mariña Lucense

  597. María Domínguez Rivas – Veciña de Culleredo

  598. Lois Ziralla – Voluntario

  599. Silvia Martínez Alonso 600. Andrea Boullón

601. Manuel Nieto Alonso – Comuneiro 602. Francisco Martínez López

603. Sandra Carrasco – Veciña de Ourense 604. Alma Llena – Voluntaria

605. José Alberto Angueira Gómez – Veciño de Asados

606. Cecilia Veloso Ubeira

607. Ivonne Candal Torres – Veciña de A Coruña 608. María Irene Tapia Pens – Veciña de A Coruña 609. Alicia Vilar Barreiro – Veciña de Nigrán

610. Ramón Piñeiro Mallo – Veciño de Cangas do Morrazo

611. Meritxell Trabeset – Voluntaria de Protección Civil 612. Mertxe Álvarez

613. Elvira Padín

614. Cristina Represas Romero 615. Xubia Casadelos

616. Juan d’Elena – Veciño de Porto do Son

617. Francisco Pintos Estévez – Veciño de Pontevedra

618. Raúl Núñez Gómez

619. Iria Cruz García – Veciña de Vigo

620. Xabier Álvarez Diéguez – Veciño do rural 621. María del Pilar Rodríguez Margules

622. Joan Cabacés Alomá

623. María Jesús Vázquez Veiga – Veciña de Vigo 624. Alba Fidalgo

625. Eva López Soto

626. Patricia Cordo – Veciña de A Coruña

627. Rosario Pacual Hermida – Veciña de Nigrán 628. Fran Serodio Alonso – Veciño de Alcabre (Vigo) 629. Alfonso Soto Martínez

630. Denís Pérez Alonso – Veciño de Mos

631. Ramona Sobrado Abeijón – Veciña de A Coruña 632. Sara Rivero – Veciña de Vigo

633. Javier Domínguez Lemos – Representante Sindical

634. Cristina Rey González - Voluntaria de Salceda de Caselas 635. Begoña G.S. - Veciña da Coruña

636. Alejandra Casas - Veciña de Poio

637. Javier Espada Leal – Veciño de A Coruña 638. Concha de la Fuente Pérez

639. Yolanda Abelaira - Veciña de A Coruña 640. Carlos Piñeiro Gonzalez

641. Beatriz Matanzas Barciela - Veciña de Redondela

642. David González - Veciño de Soutomaior 643. Jacobo Varela

644. Odilo Lorenzo Rodríguez - Veciño de Xinzo 645. Tamara Conde Rodríguez - Veciña de Vigo 646. Ana García - Veciña de Nigrán

647. Pablo Álvarez Rodríguez

648. Carme Santiso Blanco

649. Nicolás Espada - Veciño de A Coruña 650. Luciano Araujo Ballesteros – Veciña Teis 651. Xurxo Feijoo - Veciño de Compostela 652. Xabier Rodríguez

653. Montse Valiño Saavedra 654. Noemí González González 655. José Luis Otero Alonso

656. Alejandra Prado Vidal - Veciña do Val miñor

657. Karina Almón Pazos

658. Óscar Sánchez Blanco - Veciño de Vigo

659. Miguel Lorenzo Gómez - Veciño de Cariño 660. Emilia Quiruelas Vela

661. Gonzalo Sanz Aragoneses - Veciña de Vigo

662. Silvia Bastos Molares - Veciña de Vigo

663. Miriam Alonso Salgueiro - Veciña e comuneira de Vincios (Gondomar) 664. Serxio Crespo Gómez - Voluntário

665. María Asunción.Fernandez Rei - Veciña de Gondomar 666. Jorge Martinez Ojea

667. Carolina Mencía Renda – Veciña de Vigo 668. Alberto Suárez Quintía - Veciño de Ares

669. Iria Lucía Santos Rodríguez - Veciña de Ourense

670. Maria Belen Fernandez Soto - Mestra 671. Sabela Villar Serantes

672. Xose Anton Chamborro Martínez – Emigrante

673. Manuel Jardón Cabezas - Veciño de Vigo 674. Pablo Martínez Ramil – Veciño de Cariño 675. Sonia Daponte Bujàn - Veciña de Vigo

676. Elisa González Rosendo - Veciña do Morrazo

677. Aldara Martinez

678. Alberto Piñeiro Garcia

679. Xoan Gonzalez Alonso - Gandeiro 680. Moisés Álvarez - Veciño de Vedra 681. Laura Pereira Sío

682. Iria Rodríguez

683. Brais Rodríguez Álvarez – Veciño de A Coruña 684. Begoña Perez

685. Eduardo Rodríguez Castronha - Comuneiro 686. Natalia Fentes - Veciña de Montederramo 687. Antón Cortizas Amado

688. Jordi Verdejo Lluch - Veciño de Ourense

689. Joaquín Álvarez Tomé - Veciño da Coruña 690. Maria Gomez Durán - Veterinaria

691. Margarida Blasco Fernández

692. Enrique Vázquez Martínez - Veciño de Cedeira 693. Mónica Montero Borrazás

694. Natalia Taboada Verde

695. Lola Grande - Veciña de Vigo 696. André Domínguez

697. Ariñe Azkue San Emeterio – Veciña de Santiago

698. Carlos Lopez Alvaredo - Veciño de Sarria 699. Elena López

700. Isaac Cruz Herrero - Veciño de O Barco de Valdeorras 701. Carlota Fernández - Veciña de Pontevedra

702. Rubén Dopico

703. Celso X López Pazos

704. Tomás Ruibal

705. Artur Rodriguez Olveira - Veciño de Vigo 706. Uxía Amoedo Cal

707. Paula Castro Vázquez

708. Maite Hermida Pérez - Veciña da Coruña

709. Olga Garcia Pirtela - Veciña de Castro Ribeiras do Lea 710. Arianna Giménez Beltrán

711. Miriam Sainza Requejo - Voluntaria 712. Anxel Rial

713. Andrea Calzado Varela – Veciño de Tui

714. Manel Cortizas Fernandez 715. Manuel Barral Sánchez

716. Mercedes Cayeiro Gonzalez – Veciña de Vigo 717. Teresa Franco Perez

718. Elisabet Santiago Fuentes – Veciña do Vao 719. Antía García Pousa - Veciña de Vigo

720. Aránzazu González Villar

721. Guillermo Cid Felpeto - Veciño de Vigo 722. Santiago Alvarez - Veciño de vigo

723. Nadia Fernández García - Veciñanza de Santiago de Compostela

724. Maria Garcia

725. Ana M. Blanco Corbal - Veciña de Trandeiras Xinzo da Limia 726. Uxía Pérez Vázquez

727. Borja Brao – Veciño de Vigo 728. Iria Martinez Vila - Comuneira 729. Lia Coton Molina

730. Carina Paz Paz - Veciña de Ponteareas 731. Rocio Balsas

732. Mila González Lázaro – Veciña de Vigo 733. Oscar Rodríguez Domínguez

734. Clara Lago Caamaño

735. Arturo Serra

736. Iago Lorenzo Santamaría 737. Iago Grela San Martín

738. Alejandro García Maceira – Mestre Educación Infantil

739. Iago Andrés López Villar 740. Óscar Martínez

741. Iago Moure

742. David Varela Domínguez 743. Carmen Rey Nebra

744. Silvia Fernández Bogo

745. Noa Jardón - Veciña de Vigo

746. Mauro Fernández – Veciño de Casmartiño 747. Jose Ignacio Alonso Rodriguez - Veciño de Vigo 748. k. Gilliard – Veciño de Ponte Caldelas

749. Smara Negrón – Veciña de Compostela

750. Maria Emilia Mayo Piñeiro 751. Patricia Sousa Vazquez

752. Milagros Conde Sánchez – Veciña de Ourense 753. Sebastián Alonso Diaz

754. Denís Pedrera Ucha - Veciño de Ponteareas

755. Josefina Lourido Bruzos

756. Lucía Pérez Rodríguez – Veciña de Vigo 757. Pedro Salinas Martínez – Veciño de Vigo

758. Iago Casales Argibay - Veciño de San Mateo de Oliveira

759. Isabel Dominguez

760. Alexo Lopez

761. Alfonso Cabaleiro Alonso 762. David Sebastián Lago

763. María Larraitz Urruzola Tolosa - Veciña de Santiago 764. Celsa Diaz Cabanela

765. José Cienfuegos González - Veciño de Monforte de Lemos 766. Lorena Íñiuez Tejo

767. Angela Fraga Maria

768. Alicia Jardón Cabezas - Veciña de Vigo 769. Brais Ocampo Francés

770. Laura Carrillo Palacios - Psicóloga 771. Pablo Romero Álvarez

772. Mariam Ferreiro Vidarte - veciña da Coruña

773. Daniel Xardón Machado 774. Alejandro Gómez Martínez 775. Samuel Jordan Nuttall 776. Xaime Casal Martínez

777. Jorge Casariego Torres

778. Lan Couce – Veciño de Ferrol 779. María José Ogando González 780. Patricia Estévez García

781. Sergio Céspedes Álvarez – Veciño de Vigo

782. María Oliveira da Silva – Veciña de Vigo 783. Esmeralda López Castro – Veciña de Vedra 784. Alejandro Fernandez – Veciño de Vigo 785. Emilio Figueirido Prado – Veciño de Vigo 786. Adrián Carrera Varela

787. Yurena Fernandez Perez – Veciña de Culleredo

788. David Luaces Pena - Apicultor 789. Manuel Rivera - Veciño do Xurés 790. Raquel Huertas

791. Sara Otero

792. Catarina Cortizas Leira – Veciña de Ferrol

793. Mateo Jorge Fernández Porritt – Veciño de Mos 794. Pablo Fernández Alonso – Veciño de Vincios 795. Maribel Valdivieso

796. José Picallo Fontela – Veciño de Valdoviño 797. Orfilia Perez Seijas – Veciña de Lugo

798. Noelia Fernández – Veciña de Compostela 799. Xabier Castro Otero – Veciño do Morrazo 800. Inmaculada Núñez Núñez - Veciña de Ourense 801. José Manuel Carbajales González

802. Fátima Rodríguez Sío – Veciña da Área metropolitana de Vigo

803. Noelia Pena Fernández

804. Fabio Santamaría Iglesias – Veciño de Ourense 805. Paula Gómez Arias

806. Rubén Pardiñas Carracelas – Veciño de Vigo

807. Francisco Javier Fanego Bermúdez – Veciño de Foz 808. Beatriz Morales Fuente

809. Alba Morales Fuente

810. Jacobo Ligero Vidal – Veciño de Pontevedra 811. Modesto González Casal – Veciño de A Estrada 812. Liete Fernández Ferrer

813. Alba Cacheiro Vázquez – Veciña de Vigo

814. Carmen Iglesias Villamor 815. Irene Tusquellas

816. Lucas Porzio González – Veciño de Vigo 817. Lucía Piñón Calvar

818. Cosme Lago Fernández - Veciño de Mos

819. Joaquín Pires Blas

820. Fernando González Vázquez - Veciño de Aldán 821. Miguel Ángel Martínez Pazos

822. Abel Loureiro Orizales - Servicios de apoio á silvicultura

823. Miguel Ángel Reyes

824. Jesús Veiga Milego – Veciño de Vigo 825. Susana Alvor Arias

826. Álvaro Moital Davila – Veciño de Vigo 827. Ana Bastos

828. Pablo Merayo Álvarez 829. Xaime López Villar 830. Pablo Martínez López

831. Ana Rodríguez Sío – Veciña do Porriño

832. Modes Otero

833. Ramón Fernández García

834. Soraya Rial Mouriño - Veciña de Rioboo (Vigo) 835. Carlos Rodríguez Quiles

836. M.Dolores Soto Meijomence – Veciña de Compostela

837. Gabriela Mosquera Martínez – Veciña de Vigo 838. Sandro Mallo París - Veciño de Vigo

839. Manuel Rivera Deán – Veciño Rioboo (Vigo)

840. Sandra Barja Núñez - Veciña de Vilariño de Conso

841. Pablo Amancio Paradela Fernandez - Veciño de Monforte de Lemos 842. Yolanda Barreiro Iglesias - Veciña de Vigo

843. Isaura Vázquez

844. Noemí Pérez López

845. Ana Isabel Crespo Pardo – Veciña de Vigo 846. Laura Serantes

847. María Cristina Novoa García 848. Dolores Santomé Barros 849. Dolores González Lorenzo

850. Martín Rodas – Veciño de Cangas

851. Emilia Lestón Marquina – Veciña de Vigo 852. Ana Losada Pérez

853. Pablo Valiño Ferraces – Veciño de Teo 854. Sara Martínez Martínez

855. Francisco Xosé Rei Regueiro – Veciño de Brión. 856. Antía Ricoy Moure

857. Pilar González García – Veciña de Compostela 858. Laura Domínguez

859. Inés Pérez Molero

860. Sabela Domínguez 861. Rosario García Iglesias

862. Miguel Gutiérrez Agulla

863. Francisco Rey – Ex-traballador de Servizos Agrarios Galegos

864. Laura Costa – Veciña de Vigo

865. Javier de Sousa Garcia – Veciño de Vigo

866. Xosé Antón Outeiro González – Vocal na CMVMC de Salvaterra de Miño 867. Yolanda Boente Pinheiro – Veciña de Guláns

868. Juan Manuel Hernandez Gomez

869. Maria Fernández González – Veciña de Vigo 870. Javier Amandi Centeno

871. Lorena Fernandez Iglesias - Voluntaria

872. Jose de Sousa

873. Ignacio Vilariño Sanmartín

874. Xosé Antón Comesaña Pintos – Veciño de Vigo 875. Nerea Vilas González – Veciña de Nigrán

876. Estefanía Collazo Val – Veciña de Xove

877. Noa Valiño Ferraces – Veciña de Teo

878. Patricia Soto Rodríguez – Veciña de Gondomar 879. Francisco Gómez Pose

880. Nerea Lafarina Rey

881. Rafael B. Rodríguez Gregori – Veciño de Santiago de Compostela. 882. Cibrán Balboa Mariño – Veciño de Ames

883. Antonio Fuentes – Doutor en oceanografía 884. Olalla Crespo Blanco

885. Marta Campillo Marín 886. Marta Martín

887. David Gonzalez Blanco – Veciño de Vilamarín

888. Luchi González Martínez 889. Sara F. F.

890. Andrés Medina Otero – Veciño de Vigo 891. Alfonso Mascuñana Bordas

892. Uxía Castro Díaz – Veciña de Sarria

893. Rubén Estévez Senra – Veciño de Redondela 894. Ana Calvo – Veciña de Ordes

895. Jesus Pazo Troncoso

896. Xosé Francisco de Castro González

897. José M. Cordeiro Fandiño – Comuneiro de Darbo 898. María Cristina Novoa García – Veciña de Ourense 899. Iago López Canda – Veciño do Rosal

900. Alexia Gómez Soto – Veciña de Vigo

901. Jaime Zapatero Carreiro 902. Félix Manuel Cons Briz

903. Davide Fernández García – Veciño das Encrobas 904. Alfredo Pérez Muíño

905. Constantino Fernández Rodríguez – Veciño de Vigo 906. Beatriz Rodriguez Sío - Veciña de Aldán

907. Silvia Pinal Seoane

908. Raúl Río Díaz

909. Olga Alonso Vasconcellos - Veciña de Vigo 910. Paulo Vilar Millán - Veciño de Cangas

911. Daniel Díaz

912. Juan Fernández Campos – Veciño de Cangas 913. Celso Díaz – Veciño de Lobios

914. Martín Fernández Rodriguez - Veciño de Cangas do Morrazo 915. Yolanda López

916. Borja Magariños Lapido

917. Abril Fernández Rodríguez – Veciña de Aldán 918. Jorge Iglesias Fernández – Veciño de Vigo 919. Raquel Payo Ríos – Veciña de Vigo

920. Sonia Bardancas Vázquez – Voluntaria

921. Alba Lombao López – Veciña de Lugo 922. Mónica Domínguez – Veciña de Vigo 923. Belén López Vázquez

924. Inés Ortega – Veciña de Viana do Bolo 925. Carme Pérez – Filla dun brigadista xubilado 926. Mercedes Teixeiro Gato

927. Diego Alonso Rial

928. Ana Muñoz Sánchez – Veciña de Vigo

929. Roberto Carpintero Extremo – Veciño de Vigo 930. Ánxeles Bouzó Fernández – Veciña de Gondomar 931. Andrea Garrido – Veciña de Vigo

932. Pedro Arufe Noya – Veciño de Santiago 933. Dani Salgueiro Piñeiro – Veciño de Cariño

934. Miguel Carballo Contento – Veciño de A Estrada 935. Ana Varela García – Veciña de A Coruña

936. Sergio Pestonit Francisco – Veciño de Vigo

937. Cristina Alonso

938. Margarita Nogueira Arias 939. Ángeles Alquézar Castillo

940. Amiel Amaro Rodríguez Álvarez – Veciño de Castrelo de Miño 941. Pablo Bacariza Martínez – Veciño de Vigo

942. María Teresa Martínez Rodríguez – Veciña de Culleredo. A Coruña 943. Eva V. Bouzas

944. Serxio Folgueira

945. Marcos Monteagudo Fariña – Veciño de Santiago

946. Ramón Cabanelas Rodríguez 947. Ricardo Omar Coronel Rodríguez 948. Francisco José Ortega Casas

949. Pablo Pino Prieto – Veciño de Nigrán 950. Mauro Chivite Alcalde

951. Leandro Lamas Hermida 952. Jesús García Fernandez

953. Esther Fernández - Veciña de Ponteareas

954. Paloma Ageitos García - Veciña de Rianxo 955. Miguel Ángel Lago – Veciño de Vigo

956. Violeta Montero Veloso

957. Inés Garcia Oubiña

958. Eva Salgueiro

959. Ángel Álvarez Hermida 960. Luis Miguel Sierra Méndez

961. Tania Conde Cid – Veciña de Ourense

962. Luz González García

963. Xoan Anxo González Otero - Voluntario de Protección Civil 964. Martín Lazcano Vázquez – Veciño de Lugo

965. Andrea Suárez Feijóo

966. Francisco García Fernández 967. Felipe Fernández Feijóo

968. Ángela Cristina García Parga - Veciña de Bouzas 969. Jacobo Pérez Fontán – Veciño de Redondela 970. Natalia Domínguez Galán

971. Sandra Martínez Rodriguez – Veciña de Coruña

972. Lía Alonso Freiria – Veciña de Vigo

973. Brais Álvarez López – Veciña de A Pontenova 974. Daniel Cornes Naish – Veciño de O Grove 975. Hadrián Suárez Álvarez – Veciño de Teo

976. José Manuel Pacio Vázquez – Veciño de Chantada 977. María Jesús Graña Bastos

978. Irma Herrera Campazas

979. Eugenia Hernández – Veciña de Ferrolterra 980. Nerea Darriba Ogando

981. Antonio M. Verdeal 982. Faustino Pérez Osorio 983. Jon Txomin Enciondo

984. Rubén Martín Pereira – Voluntario

985. Paula González Míguez – Médica en Vigo. 986. Sabela Alonso - Veciña de Pontevedra

987. Noé Cabaleiro González - Veciño de Mos

988. Diego Soneira Villar – Veciño de Carballo (A Coruña) 989. Araceli Pillado Salgado

990. Victoria Mejuto Vilas

991. Miguel Feás Pérez 992. Víctor Martínez Pérez

993. María Alonso Velasco – Veciña de Vigo 994. Fernando Crespo Pérez – Veciño de Nigrán 995. Santiago Segret

996. Laura Lorenzo - Labrega 997. Raquel Faria Juncal.

998. Pablo Pintor Sánchez - Educador ambiental 999. Vítor Blanco Fernández - Veciño de Navia 1000. Jesús García Mosquera - Veciño de Vigo 1001. Santiago Martínez Molina - Veciño de Ribeira 1002. Minia Lago Pardo

1003. Alfonso Rodríguez Novoa

1004. Yolanda Santos Corujeira - Voluntaria 1005. Silvia Villar Rivera

1006. Manuel González Garrido 1007. Paula Pérez - Veciña de Vigo 1008. Pedro Tizón

1009. Xabier Loureiro - Mancomuneiro 1010. Juan Manuel Caride Otero

1011. Ricardo Vales Varela – Veciño de Pontedeume 1012. Afonso Garcia Fuentes – Veciño de Vilamarin 1013. Paula Martínez Martínez - Veciña de Cangas 1014. Bernabé Sequeiros Pinzás – Veciña de Baiona 1015. Brais Pérez Gómez

1016. Jose Luis Tomé Ortega - Secretario asociación micologica brincabois

1017. Pedro Álvarez Fariñas - Veciño de Nigrán 1018. Anaïs Barbier Obenza - Veciña do Carballiño 1019. Andrea Fernández Conde - Veciña de Ourense 1020. Iria Moldes Rodriguez - Veciña de Portonovo 1021. Natalia Moure López

1022. Carla Gomez

1023. Julia Dix Montoya – Veciña de Santiago 1024. Lucía Cernadas Varela

1025. Rebeca Iglesias Costas

1026. Paula Tenorio González - Veciña de Cangas 1027. Edu Covelo

1028. Alfonso Armesto Prósper - Estudante 1029. Adrián Rodríguez Rancaño

1030. Laura Marino

1031. Sara Riobó Rúa - Veciña de Moaña 1032. Gala Domínguez Camaño

1033. Marcos Sumavielle Rodríguez - Ativista no L.S. Faísca 1034. Juan Pérez Fernández – Veciño de Lugo

1035. Alejandro Martinez Pradeda

1036. Laura Leirós - Veciña de Vigo 1037. Clara Pérez Ruiz - Clara Pérez Ruiz 1038. Xosé Fernández Vázquez

1039. Xose Viana Garcia – Veciño de Vigo

1040. Lucía Rodríguez Loureiro - Veciña de Coruxo 1041. Irene Calvo

1042. Adolfo Cuñarro - Veciño de Boborás 1043. Paulo Peres Lago

1044. Enrique Alejandro Alvarez García - Veciño De Vigo 1045. Maite Pineda Crespo.

1046. Álvaro Lamas - Veciño de Vigo 1047. Kristina Jelovic

1048. Marta Varela

1049. Olga Patiño Doval 1050. Isaac Pazos Groba

1051. Marta Domínguez Barros - Voluntaria

1052. Alba Sánchez - Veciña de Vigo

1053. Sara Marcet Rodríguez - Veciña de Teis 1054. Sarela Betanzos Freire - Veciña de Rianxo 1055. Eva Negro Vazquez

1056. José Manuel Castro Bua

1057. Eva Castro Orosa - Veciña de Salceda de Caselas 1058. Carla Carballedo Roca - Veciña de Lugo

1059. Sonia Andrade Remuiñán - Mancomuneira de Negueira de Muñiz

1060. Andres Rivero Sanjuán - Usufructuario do monte galego 1061. Irene Visos Varela - Usufructuaria do monte galego 1062. Diego Quindimil Vazquez

1063. Martín Vázquez Añel - Veciño da Coruña 1064. Iago Suarez Ferndez

1065. Noemi Piernas Rodríguez

1066. Francisco Xavier Fontainha do Val – Veciño de Vigo 1067. Alejandra Rizo Jiménez

1068. Sonia Calvín - Veciña de Lugo

1069. Alvaro Souto Gonzalez – Veciño de A Coruña 1070. Marta Giménez Gonzalvo

1071. María Ermitas Pérez Reu - Veciña de Nigrán

1072. Claudina Lopez Lopez - Veciña de Sarria 1073. Vanessa Somoza

1074. Leandro Escudero 1075. Begoña Lopez Corons

1076. Pedro Soteras Roig - Veciño de Vigo

1077. Ana Noguerol Fernández - Veciña de Ourense 1078. Inca Rábade Roca - Veciña de Lugo

1079. Alejandro Quiroga

1080. Xoan Manuel Suárez do Río 1081. Juan de Castro García

1082. Daniel González - Secretario da CMVMC do Hío

1083. Adolfo Rei - Veterinario

1084. Eire García – Veciña de Nigrán 1085. Alexandre Furelos Guillén 1086. Paulina Mouzo Fernández 1087. Ana Carpintero

1088. Amaia Pérez-Izaguirre Urquizu 1089. Plácido Romero Bernardo

1090. Alba Brouet Alonso – Veciña de Vigo 1091. Mariña Río Mallo - Veciña de Vigo 1092. Xoana Goicoa Villagrasa

1093. Martín Fernández Pérez - Veciño de Vilamarín 1094. Silvia Campos López

1095. Daniel Vázquez Pérez - Veciño de Ourense 1096. María de la Concepción Lázaro Carrascosa 1097. Carlos Gómez

1098. Gemma Paz Gil - Veciña de Cangas

1099. Alba Rodriguez Vazquez - Veciña de Vigo 1100. Lucas Torres Collazo - Educador

1101. Edurne Montes Dopazo - Voluntaria 1102. Eva Fares Borrajo - Veciña de Silleda 1103. Isabel Rodriguez Paz

1104. David Rubinos - Veciño de Dodro 1105. Cristina Eijo

1106. Fernando Fernández

1107. Jose Martínez

1108. Xoán Xosé Lorenzo Lourido - Veciño de Ferrol. 1109. Yerson Pineda

1110. Pilar Paz Rodriguez

1111. Claudia Savariz Alfonso - Veciña da Guarda 1112. Nadia Lamarca Gómez - Veciña de Vigo

 

Cargos electos e representantes de organizacións políticas, sociais e sindicais:

  1. Xosé Manuel Pazos Varela – Alcalde de Cangas do Morrazo

  2. Ana Miranda – Portavoz BNG Europa

  3. Antón Sánchez García – Deputado no Parlamento Galego por En Marea

  4. Montserrat Porteiro Sánchez – Concelleira do BNG no Concello de Barreiros

  5. Rubén Arroxo Fernández – Concelleiro do BNG no Concello de Lugo

  6. Ana Ermida – Concelleira do BNG no Concello de Barreiros

  7. María Sabela Landín Estévez – Concelleira do BNG no Concello de O Porriño

  8. Alberte Ameneiros Serantes – Concelleiro do BNG en Valdoviño

  9. Mario Pillado Mon – Concelleiro do BNG no Concello de Burela

  10. Davide Rodríguez Estévez – Deputado no Parlamento Galego por En Marea

  11. Carmen Martínece Rodríguez – Concelleira de Esquerda Unida en Fene

  12. Chus Boo – Concelleira de Ames Novo no Concello de Ames

  13. César Pena Leira – Concelleiro de Iniciativa Cidadá en Mugardos

  14. Silvia Pardo Galdo – Concelleira do BNG en As Pontes

  15. María Menduíña Durán – Concelleira do BNG en Cangas

  16. Ángel Fernández Villalba – Concelleiro do BNG no Concello de Lourenzá

  17. Xabier Paredes – Concelleiro do BNG en Val do Dubra

  18. Guillén Carroza Armendáriz – Consejo Ciudadano Estatal de PODEMOS

  19. Manuel Salgueiro Montes – Delegado sindical CUT Vigo

  20. Ana Pérez Fernández – Secretaria de Xustiza Social de PODEMOS Galicia

  21. Xosé González Alonso – Colectivo de Xubilados da CIG

  22. Chema Naia – Membro da Mesa Nacional de Briga

  23. Carmen Peña – Directiva da Asociación pola Defensa da Ría de Pontevedra

  24. Gabriel López García – Labrego e membro da Dirección Nacional da Federación Rural Galega (FRUGA)

  25. Aarom Curbeira Martins – Responsable Nacional de Organización de Briga

  26. Cristina Amor Faya – Membro da Coordinadora Nacional de ANova

  27. Antón Fortuna – Coordinador da Asociación Ecoloxista Verdegaia en Ferrol

  28. Lydia Rodríguez – Representante Estudantil por ERGUER

  29. Javier Domínguez Lemos – Delegado Sindical CIG

  30. Anxos Sayans Francos – Presidenta da AAVV O Castiñeiro do Catiñeiriño

Añadir nuevo comentario

Comentarios

Plain text

  • No se permiten etiquetas HTML.
  • Las direcciones de las páginas web y las de correo se convierten en enlaces automáticamente.
  • Saltos automáticos de líneas y de párrafos.
Al enviar este formulario, usted acepta la política de privacidad de Mollom .